Propolisová tinktura ve spreji 25 g

75  s DPH

Propolis je látkou ryze rostlinné povahy. Jedná se o pryskyřičnou látku, kterou rostlina vylučuje a povléká své zranitelné části – mladé výhonky, pupeny květů a listů. Svým složením je tedy propolis velice proměnná a nestálá směs látek rostlinného původu, celkem asi 120 – 140 látek.

Propolisová tinktura má také obrovskou možnost využití. Můžeme jí potírat několikrát denně například opary, drobná poranění v dutině ústní, spáleniny po horkém jídle, otlaky na dásních, rány po vytržených zubech. Zde všude urychlíme hojení a zmírníme bolest. V době chřipkové epidemie je vynikající prevencí kloktání několikrát denně vlažnou vodou s několika kapkami propolisu nebo můžeme použít propolisový sprej.

Před prvním použitím propolisu v jakékoli aplikační formě je nutné provést jednoduchou kožní zkoušku, která nám potvrdí nebo vyvrátí alergii na propolis. Na kůži vnitřní strany zápěstí naneseme dva dny po sobě slabou vrstvu propolisu ve formě tinktury nebo masti. Jestliže dojde v místě potření k zarudnutí kůže, svědění, nebo se vytvoří puchýřky, je to známka alergie na propolis. Člověk jenž takto reaguje by propolis používat neměl. Pokud kůže zůstane klidná znamená to, že člověk není na propolis alergický. Propolis není určen také pro těhotné ženy a lidi trpící závažným srdečním onemocněním spojeným se selháváním srdce.

Zdroj: Jana Hajdušková, Včelí produkty očima lékaře

Kategorie:

Další informace

Hmotnost 25 g

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Propolisová tinktura ve spreji 25 g”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *